152Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Sesli Chat Nedir

Sesli Chat Nedir

Sesli Chat nedir? Sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse;

Chat: İngilizce ’de samimi konuşmak, gevezelik etmek, sohbet etmek anlamındadır. Sanal âlemde ise görüntülü-görüntüsüz, sesli-sessiz veya daha değişik şekillerde, Mirc, ICQ, MSN, Skype vb. programların üzerinden yapılabilen bir iletişim çeşididir.

Sesli Chat: Web sitesi üzerinden bir veya daha fazla kişiyle Web Kamerası ve mikrofon yardımı ile sesli ve görüntülü bir şekilde karşı tarafla konuşmayı sağlayan platformdur.

Sesli Chat birçok kişi tarafından yoğun olarak kullanılan bir iletişim çeşididir. Sesli Chat’in bu kadar yoğun kullanılmasının birçok nedeni var. Bunlara kısaca değinmek gerekirse;

Sesli Chat ekonomiktir: Arkadaş, aile ve çevremizdeki insanlarla konuşmak için çokça kullandığımız telefon ücretlerinin büyük bir bölümünden kurtulmayı sağlar. Ekonomik olması nedeniyle, özellikle yurtdışında yaşayan gurbetçilerimiz ve aileleri tarafından çok fazla kullanılmaktadır. Sesli Chat olarak görüşme yapıldığında, birden çok kişiyle aynı anda, sınırsız bir şekilde, hem sesli hem de görüntülü konuşma imkânı olur. Bunu yaparken de ayrıca bir ücret ödemeden, yalnızca internet kotanızdan yersiniz.

Sesli Chat güvenilirdir: Sesli Chat ile iletişimde olduğunuz kişinin sesiyle birlikte görüntüsünün de olması nedeniyle, özellikle ilk defa görüştüğünüz veya kim olduğundan emin olamadığınız kişilerin görülmesini sağlar.

Sesli Chat samimi bir ortam sağlar: Sesli Chat, diğer iletişim araçlarından çok daha fazla samimiyet sağlar. Diğer iletişim araçlarından farklı olarak ses ve görüntü paylaşımı olması, iletişim içinde olan kişilerin birbirine daha yakın ve daha sıcak bir ortamda bağ kurmasını sağlar.

13 Ağu 2017 272 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder

KATEGORİLER