Nisan 30, 2017 2 278 okunma

Sesli Chat Topluluğu

Günümüzde pek çok kişi chat yapmakta ve kendilerine farklı arkadaş çevresi edinebilmektedir. Sosyal medya sitelerinin yaygın kullanılması ile kişiler tanımadıkları kişilerle dahi arkadaş olabilmekte ve arkadaşlıklarını ilerleterek yeni bir hayat dahi kurabilmektedir. Fakat chat konusunda en çok tedirgin edici konulardan biri de konuşulan kişilerin gerçek olup olmadığıdır. Kişiler ile yazışmalarınızda onların yalan söyleyip söylemediğiniz kolay bir şekilde anlayamayabilirsiniz. Fakat sesli chat sitelerinde kişilerin gerçek kişiler olup olmadığı kolay bir şekilde anlaşılabilmektedir.

Kişilerin Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Sesli chat sitelerinde en çok merak edilen sorulardan biri de kişilerin gerçek olup olmadığı ile ilgilidir. Fakat sohbet sitelerinde genellikle robot yazılımlara pek de rastlanmamaktadır. Konuşmalar sesli olduğundan dolayı canlı olarak sorular sorarak karşınızdaki kişiyi teyit edebilirsiniz. Kimi zaman kişilerin yazışmalarından kaç yaşında olduğunu anlayamayabilirsiniz. Oysa sesini duyduğunuz kişilerin az çok kaç yaşında olabileceğini tahmin edebilir ve kişilerin verdiği bilgiler ile bir kıyaslama yapabilirsiniz.

Sesli chat sitelerimde güvenmediğiniz ya da konuşmak istemediğiniz kişileri engelleyerek bu kişilerden uzaklaşabilirsiniz. Bu nedenle kendinize güvenebileceğiniz bir çevre edinebilir ve sohbet ilişkilerinizi canlı tutabilirsiniz. Sesli chat programları aynı zamanda kişilerin içini dökebileceği ve rahatlayabileceği bir alandır aynı zamanda. Bazen yakın arkadaşlarınızla dahi sıkıntıları paylaşamazken sizi tanımayan kişilere sıkıntılarınızı anlatıp bir an olsun rahatlamak istersiniz. Sesli chat siteleri bu bakımdan kişilerin yalnızlarına da bir ortaktır aynı zamanda.

Bir önceki yazımız olan SpeakyChat Dönemi Bitiyormu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.