248

Sesli chat siteleri neden bitti

Merhaba sevgili sesli chat severler sizlere bu makalemiz de sesli chat siteleri neden bitti neden bu kadar kullanıcı kaybına uğradı eskiden her site de bot suz 50 ve üzeri kullanıcı bulunuyor du? birinci sebeblerinden en önemlisi speakychat sistemi bundan 10 yıl önce felan ortaklar anlaşmazlıgı nedeni ile ayrılık yaşandı ve şuan da kullanılan oda sistemi daha sonradan çıkan bir oda sistemidir bilenler bilir çok sorunlu bir sistemdir ve sorunları halen devam etmektedir sürekli düşmeler ve sayfa donları ve sayamadığım bir ton eksiği mevcuttur.

İkinci nedeni ise akıllı cihazlar ile uyumlu olmamamı sanırım şuan yapılmış fakat pek iç açıcı değil bu da kurtaramadı speakychat odalarını. diğer nedenleri ise bir çok mobil aygıtlarla uyumlu her hangi bir eklenti ihtiyacı duymadan gelişmiş sistemler çıktı ve teknoloji ilerledik çe daha iyileri çıkmaya devam ediyor.

Eskilerin IRC yani yazılı chat diye tabir edilen mobil sohbet odaları daha çok tercih edilmeye başladı her hangi bir siteye girin kullanıcı sayısı ve sohbet odaları dolu dolu dur ve ıyun botları eğlence botları bir çok gelişmiş uygulamaları mevcut olduğundan insanlar sesli değil de gerçek kullanıcıların çokluğu olan chat sitelerini tercih etmiştir. ve buda sesli chat sitelerine büyük bir darbe yapmıştır ilerleyen zamanlarda nasıl olur nasıl bir gelişme olur kestiremiyoruz fakat eskisi gibi olacağınız hiç sanmıyorum.

BENZER YAZILAR

149
226

Bir cevap yazın

# Sesli girişi

uyelik

# Kategoriler